Safari Dvůr Králové + kemp v safari 4. - 6. 9.

Dlouho očekávané safari bylo tady. Původně jsme měli jet v květnu, ale korona nás zdržela. Výlet to byl jen na víkend, takže jsem čekala, že to bude celkem náročné. Ale nakonec nee. Je to od nás z Moravy cca 4 hodiny cesty a ta probíhala v klidu a míru. 😎

Má očekávání byla velká a musím říct, že nebyla úplně naplněna. Ubytování v kempu proběhlo bezproblémů, místa pěkná (chtělo by to ořezat větve od stromů) a sociálky čisté. I v této době jsem je využila a to je u mě co říct🙃. Pravda je, že jsem byla zrmzlá na kost a potřebovala se zahřát v horké sprše, ale to až později.

Přímo v kempu máte posezení u výběhu pro žirafy a zebry. Ráno v osm probíhá krmení, takže se všechna zvířata seběhnou a je to moc příjemný začátek dne. Je zde taky pěkné hřiště, ledový bazén 😀, možnost vypůjčení šlapacích kár a příjemné restaurace. Opravdu milý kemp.

První den jsme se vydali ven z kempu přes velké parkoviště na prohlídku pěší zóny, stihli jsme si dát večeři i v restauraci, kde už měli mít zavřeno, ale přesto nás ještě obsloužili. Myslela jsem, že z kempu se jde přímo do safari, ale ne, musíte přes parkoviště, běžným vstupem.

Tak kde jsem to posledně skončila. Musím se přiznat, že zatím tento příspěvek píšu napotřetí. Nevím, proč se mi do něho tolik nechce, ale asi to bude málo času a divná doba přede mnou i za mnou🙃.

Už vím, sobota. Tak v sobotu jsme si dopoledne zamluvili safari bus na 16:00, v 18:00 byl hlášen déšť. No, a vydali se na pěší prohlídku safari. Dopoledne ubíhalo v hezkém prostředí, dali jsme si nezdravý oběd, holky stihly lanové centrum, hřiště a bylo 14:00. Část naší skupiny se rozhodla otočit v karavanu, ale nás přemohla chuť na kávu a relax, což se ukázalo jako velká chyba. Měla bych zdůraznit, že celý den bylo azuro, vedro, krásný den.

15:30 se situace začínala měnit, černá barva začala na obloze vládnout a vítr nám zvedal šaty😮. No což, bus byl zaplacen, tak přece ho nenecháme propadnout, když jsme si ještě zaplatili drahou rezervaci pro všechny. Začátek safari busovýletu nebyl vůbec pěkný. Po otevření vstupu do busu se lidé začali nehorázně cpát, naše rezervace nám byla úplně nanic, seděli jsme odděleně jako rodina a mladší dcera už z přicházející bouřky začala šílet, ten dav, který se rval do busu, to jen odstartoval. Zkrátím to, já šaty na ramínka, vytočená z lidí, uřvaná dcera v tričku, druhá vepředu s kamarády, manžel taky jinde a do toho to přišlo. Takovou průtrž jsem naposledy zažila v teple domova. Safaribus se ale nevzdával a stejně nás vezl, jen na chvíli zastavil pod stromy, abychom přečkali to nejhorší. Vyjíždka trvala 60 minut, z toho 30 byla bouře.

Takže já za sebe můžu říct, že jsem byla z poloviny durch mokrá, zmrzlá a jen jsem myslela na to, kdy to všechno skončí. Připadala jsem jak zvíře zavřené v kleci, které nemá úniku. Proto nemohu objektivně říct, jestli to stojí za to. A neobjektivně mi přišli zajímaví jen lvi a čekala jsem víc, vlastně jsme všechno viděli při pěší prohlídce😀.

Jediné pozitivní, že kamarádi nám půjčili, co měli a ještě jedni moc milí lidé, na kterém jsem byla ze startu fakt hnusná, nám půjčili pláštěnku. Pán se obětoval a zmokal kvůli nám. Jako poděkování jsem jim dala promočené čokoládky safari, které jsem, nechápu proč, před výjezdem koupila. Takže v tom větru jsem nevěděla co dřív držet.😮

Prý budeme mít na co vzpomínat, tak o takové zážitky já fakt nestojím.

Večer jsme stihli ještě restauraci v kempu, pak asi 1000m od kempu fakt pěkná stylová hospůdka. Ráno jsme dětem půjčili motokáru, aby neotravovaly, vše pěkně pobalili a vyrazili nach hause.

Ani jsme netušili, že to byl náš poslední výlet tento rok.

Safari Dvůr Králové jistě stojí za návštěvu, jen jsem asi čekala víc, ale za to můžou naše krásné zoo na Moravě, např. Lešná a Svatý Kopeček. Jsem holt rozmazlená.😎

Ještě jsem zapomněla, že v safari je opravdu nádherná výsadba okrasných rostlin. Veliká inspirace pro ty, které to zajímá.🤩