Stellplatz Park 'n' wine - Velké Bílovice 28. - 29. 8. 2020

Nastal konec prázdnin a čas dát si dobré víno. 🤩 Naši kamarádi navrhli navštívit Stellplatz ve Velkých Bílovicích. O nějakém stellplatzu jsem četla tak dvakrát a přiznávám, že mi to v hlavě neutkvělo. Proto, když nám bylo naznačeno, že tam nebude sprcha, brali jsme to v pohodě. Jedna noc, to přežijeme. 😎 Ale to jsme ještě netušili, že tam není ani WC, tak už to víme. Prostě je to jen plac na přespání, kdyby taky někdo netušil. 🤭 Ale tady u vinaře Mádla zapomenete na všechno a rozhodně vám žádné sociálky chybět nebudou. ps: je to jen pro karavany a obytňáky.

Tak ale hezky od začátku. V pátek odpoledne jsme vyrazili z domova. Cesta probíhala naprosto bezproblémů a za hodku už jsme byli na místě. Jižní Morava je nádherná, takže jsme se všichni těšili. Naše holky doma remcaly, že nechtějí jet. Moje reakce, ať nejezdí, je překvapila. Navrhla jsem, ať zůstanou u babičky, že mi to nevadí. Tak samozřejmě obrátily, že pojedou (škoda🤭).

Druhá rodinka už byla na místě, plac byl připravený. Při příjezdu nám bylo jasné, že tohle místo je hlavně pro obytňáky. Karavan se sice uvelebí, ale není to zde taková pohoda, místa málo, lidí hodně. Ani sám majitel nečekal, že bude o jeho místo takový zájem. Začal tuto sezónu. Ale protože máme hochy šikovné, tak nás pěkně ukotvili. Obytné vozy jsou zde opravdu luxusní. Odjížděla jsem s pocitem, že by mi obytňák hodně slušel🙃.

Po zakotvení se zjevil pán s bednou rajčat pro všechny. Taková blbost a jak nás potěšila, prostě Morava je Morava. Dali jsme pár rajčátek a vyrazili na malou procházku. Přeci jen degustace u našeho domácího byla od 16:00 - 21:00, tak větší okruh nebyl možný 🙂.

Po cestě proběhla večeře - pizza v místní pizzerií. Pizza dětem chutnala, víno taky dobré, ale je to přímo u cesty, takže s neposednými dětmi nic moc. My máme děti hodné, tak jsme odcházeli v plném počtu i nazpět.

Na stellplatcu je písčité hřiště, děti se zabaví a rodiče mohou v klidu degustovat. Degustace probíhá v moderní vinařské hale. Zatím jsem takovou potkala jen jednou. A musím říct, že mě tento styl oslovil a nepotřebuji klasický sklep. Celý večer byl velmi příjemný. Můžete degustovat podle sebe, nebo si vybrat degustační menu. I nějaký zob se najde. Obsluhoval nás majitel i jeho těhotná žena, má můj obdiv. Po degustaci jsme ještě zašli vedle do restaurace na Plzeň a škvarkovou pomazánku a to byl asi ten nejlepší závěr večera. Jen tedy cena nás trochu zaskočila, připadali jsme si jak na Lipně🤭. Ještě v noci mi šrotovalo, jestli se někdo nespletl.

Domluvili jsme si, že druhý den můžeme nechat karavan na kraji Stellplatzu a zajet si do Lednice. V sobotu jsme si tedy prošli lednický park, dali oběd a vyrazili na cestu domů. Tenhle výlet byl sice rychlý, ale my jsme z něho odjížděli naprosto spokojeni. Splnil vše, co od Jižní Moravy čekáte. A dokonce už jsme zase chytřejší a víme, co je to ten štelplac 🙃.